تصویر ارزش محصولات صادراتی قشم  از مرز 44 میلیون دلار فراتر رفت

ارزش محصولات صادراتی قشم از مرز 44 میلیون دلار فراتر رفت

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ارزش محصولات صادراتی واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی قشم طی 11 ماه (فروردین تا آخر بهمن 97) از مرز 44 میلون دلار فراتر رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، محمد مهدی برنجی اعلام کرد: طی این مدت 37 شرکت مختلف تولیدی قشم موفق به صادرات چهل و چهار میلیون و 585 هزار و 250 دلار محصولات خود شدند.
وی ادامه داد: بیست و هشت میلیون و 81 هزار و 951 دلار محصولات واحد های تولید شده در شهرک های صنعتی قشم به کشورهای خارجی صادر شده است و شانزده میلیون و 585 هزار و 250 دلار دیگر آن هم به مناطق مختلف کشورمان صادر گردیده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم، از شمش روی، ماهی خُشک، سیمان و کلینکر، شمش سُرب، دستگاه آنالایزر، صفحات کربنی، پُلی اتیلن، دخانیات، شناور فایبرگلاس، لوازم تزئینی اتوموبیل و سکوی نفتی به عنوان بخشی از محصولات تولیدی این منطقه با محوریت صادرات به کشورهای خارجی نام برد.
به گفته او، شماری از واحدهای صنعتی قشم هم طی مدت یاد شده موفق به صادرات محصولاتی همچون گاز تُرش، دستگاه آنالایزر گاز، شناور فایبرگلاس، شناور چوبی، لوله تلفیقی چند لایه، شناور فلزی، شمع خودرو، اسکله شناور، حبوبات و شکر و باطی خُشک به نقاط مختلف ایران شدند.
برنجی اظهار کرد: کمترین و بیشترین رقم محصولات تولیدی صادراتی به کشورهای خارجی به ترتیب به آبان ماه امسال با 125 هزار و 798 دلار و شهریور ماه امسال با رقم شش میلیون و 702 هزار و 741 دلار مربوط می شود.
وی از صادرات یک میلیون و 136 هزار و 326 دلاری محصولات تولیدی قشم در مرداد ماه امسال به عنوان پائین تر میزان ارزش صادرات و از رقم دو میلیون و 301 هزار و 460 دلاری آبان ماه هم به عنوان بالاترین ارزش صادراتی این منطقه به نقاط مختلف ایران نام برد.
بنا به این گزارش، هم اینک حدود 200 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قشم در جنوب ایران با جمعیتی افزون بر چهار هزار و 500 نیروی کار مشغول فعالیت هستند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.